Kurs szycia Olsztyn

Dzień dobry!

Czy dla Was też wrzesień to taki nowy start? Jeszcze szkolne przyzwyczajenie, że wszystko można zacząć od czystej kartki w nowym zeszycie? 🙂
Wrzesień to też dobry czas na znalezienie nowego hobby, wieczory coraz dłuższe, pogoda powoli, ale skutecznie zniechęca do spacerów… A co można robić w domowym zaciszu? Na przykład nauczyć się szyć!

Czy w Olsztynie można się nauczyć szycia? Oczywiście! Już od pięciu lat organizujemy kursy szycia dla zupełnie początkujących i dla tych bardziej wprawionych. Dziś odpowiemy na kilka najczęściej zadawanych nam pytań.

Jak wyglądają wasze warsztaty szycia?

Pracujemy w małych 6 osobowych grupach. Każdy z uczestników szyje na udostępnionej przez nas nowoczesnej maszynie (model Janome 920), stawiamy na praktykę, a nie rozmawianie o szyciu. Czyli wykorzystujemy czas do granic możliwości – u nas nie ma szycia „próbek”, od razu szyjemy akcesoria lub ubrania (oczywiście poziom projektów dostosowujemy do umiejętności uczestników). Chociaż i wiedzy teoretycznej u nas nie brakuje! W trakcie podstawowego kursu omawiamy wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria, podpowiadamy jaką maszynę do szycia najlepiej kupić, a w jaki sposób uniknąć kupowania bubli.

Co z materiałami?

W cenie oferowanych przez nas kursów otrzymacie pakiet materiałów niezbędnych do zrealizowania zaplanowanych projektów, w przypadku kursów kroju i szycia macie wpływ na wybór kolorystyki. Taka praktyka pozwala wyeliminować błąd niewprawionego uczestnika w doborze potrzebnych tkanin lub dzianin i daje gwarancję szycia z sukcesem.

Czy ja sobie poradzę?

Oczywiście! Nie gwarantujemy, że będziesz szyć perfekcyjnie od pierwszych zajęć, jednak obiecujemy, że uda Ci się skończyć każdy z zaproponowanych przez nas projektów w trakcie kursu i nie zostaniesz z „pracą domową”. 😉 Czas warsztatów jest tak zaplanowany, aby bez pośpiechu, w swoim tempie zapoznać się i oswoić z maszyną do szycia i stworzyć pierwsze własnoręcznie uszyte dzieła.

Gdzie odbywają się warsztaty?

W Olsztynie. Nie mamy stałego miejsca warsztatowego , dlatego przed każdymi warsztatami otrzymasz od nas powiadomienie o miejscu spotkania. Celujemy w centrum miasta, tak żeby można było do nas dotrzeć również komunikacją miejską.

Jak długo muszę przychodzić na warsztaty żeby nauczyć się szyć?

To kwestia bardzo indywidualna. Większości osób wystarcza jeden kilkugodzinny kurs, na którym poznajemy tajniki maszyny i uczymy się podstaw. Ale część osób nabiera chęci na więcej, chce szyć samodzielnie ubrania, odczuwa braki w technicznej wiedzy, a czasem na kursie poznajecie ciekawe osoby, o podobnych zainteresowaniach i zaczynamy się regularnie spotykać. 🙂

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Klaudyna Distaff (@tymoszko.pl)

A może macie jeszcze jakieś pytania? Chętnie na nie odpowiemy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *